728b.gif

Vista Pain #11 – Chyba při připojení přes RDP (AtBroker.exe)

24.11.09 16:26 | Windows | autor: DXP (profil) | Čteno: 3716x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Dalším z občasných neduhů Windows Vista jsou občasné problémy s připojením přes vzdálenou plochu. Po přihlášení vyskočí hláška Správná inicializace aplikace (0xc0000142) se nezdařila. Klepnutím na tlačítko OK můžete aplikaci ukončit. vistaPain11Po odklepnutí zmíněného OK se relace ukončí a terminálové okno se zavře. Konkrétní řešení jsem na Internetu neobjevil, nicméně je alespoň možno si pomoci jednoduchým workaroundem.

Ve chvíli, kdy na vás vyskočí výše uvedená hláška, stiskněte kombinaci kláves Ctrl + Alt + End (což je substituce Ctrl + Alt + Del na lokální stanici, více o zkratkách pro RDP se můžete dočíst ve článku RDP klávesové zkratky).

Vyvolejte správce úloh a zde aplikaci atbroker.exe ukončete. Posléze Windows ohlásí, že přestal pracovat program Program Transition Accessible technologies between desktops. Po odklepnutí „Ukončit program“ se normálně zobrazí pracovní plocha a je možno bez problémů vzdáleně pracovat.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď