728b.gif

StoryCon na Pragoconu 2010

11.01.10 16:55 | Kultura, Offtopic | autor: Soli (profil) | Čteno: 2908x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (1 hlasů, prům.: 1.00)

Logo PragoconSnažit se čtenářům popsat Pragocon, tedy 14. ročník setkání příznivců sci-fi, fantasy, hororu, záhad anime a her všeho druhu, ve své komplexnosti je úkolem téměř nadlidským. Pokusím se tedy o hrubý nástin a popsání základní myšlenky tohoto „pražského setkání“ a zaměřím se na novinku mezi liniemi – StoryCon.

Pragocon (ze slov Praga-Praha a con-convention) je z organizačních a tematických důvodů rozdělen na takzvané linie. Základních linií bude na letošním PGC (Pragoconu) kolem dvaceti a pokud počítáme i místnosti s deskovkami, konzolemi, karetními hrami a další, tak se dostaneme k číslu kolem třiceti.

Horkou novinkou mezi letošními liniemi je StoryCon, tedy linie zaměřená na příběhy, kreativní psaní, filozofii a psychologii. Výjimkou tedy nejsou přednášky a besedy o hrách se silným příběhem, besedy s autory zajímavých knih, diskuse na filozofická témata nebo workshopy, například workshop příběhové sběratelské karetní hry.

StoryCon jako takový je samostatnou entitou, která se bude vyskytovat i na jiných setkáních a v roce 2010 se s největší pravděpodobností dočkáme i StoryConu jako samostatného conu.

Nezbývá mi tedy, než Vás pozvat na ochutnávku StoryConu (28. -29.1) na letošním Pragoconu (28. -31.1.) do Modré školy v Praze Hájích.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď