728b.gif

Error #2148: SWF nemá přístup k místnímu zdroji

16.01.10 22:35 | Tvorba webu | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 3507x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (1 hlasů, prům.: 5.00)

Adobe Flex IconPři práci s frameworkem Flex, který slouží k efektivnímu vývoji RIA (Rich Internet Application), jsem narazil na nepříjemnost s načítáním lokálního (na vlastním PC, nikoliv na serveru) XML souboru do běžící aplikace.

Při pokusu o spuštění SWF souboru v prohlížeči nahlásil Adobe Flash Player chybu ActionScriptu. Je zbytečné zobrazovat kompletní dlouhou chybovou hlášku, k uvedení do obrazu by měl být tento úryvek dostačující.

Error #2148: Soubor SWF file://--cesta-swf-souboru-- nemá přístup k místnímu zdroji --cesta-xml-souboru--. Pouze soubory local-with-filesystem a důvěryhodné místní soubory SWF mají přístup k místním zdrojům.

Přiznávám, že jsem problém dlouze nestudoval a chtěl ho pouze co nejrychleji překročit. Mnou použité řešení tedy nemusí nutně fungovat každému.

Potíž je v konfiguraci konkrétního Flash Playeru a jeho bezpečnostních sandboxů. Do nich umisťuje přehrávač různé zdroje dat podle jejich typu a původu.

Náš problém souvisí s Local sandboxes (3 různé), konkrétně s local-with-filesystem sandboxem. Podle oficiálních materiálů Adobe se dají rozličné sandboxy konfigurovat různě. Svůj problém jsem vyřešil následovně.

Přímo v lokálním nastavení svého Flash Playeru jsem správu výjimek nenašel. Je proto potřeba jít na oficiální stránku Adobe, která funguje jako vzdálené nastavení vašeho lokálního přehrávače. Adobe Flash Player Settings Manager.

Adobe Flash Player Settings Manager 1

Zde na třetí záložce klikněte na Upravit umístění a Přidat umístění. Dalším krokem si vyberte, zda chcete přidat výjimku pro jeden soubor, nebo celou složku.

Settings Manager

A mělo by být vyhráno. Flexová aplikace by s načítáním z této složky ve vlastním počítači neměla mít problém.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď