728b.gif

AIR Aplikace – kliknutí na Build a nic se neděje

31.01.10 11:11 | Tvorba webu | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 9885x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Adobe Flex IconPokud se Vám při vytváření AIR Application ve Flex Builderu (nevím, jak v ostatních vývojových prostředích) stane, že po uložení projektu kliknete na tlačítko Build, abyste se podívali na výsledek své práce, a nestane se zhola nic, kdo ví, co dělat.

Nepochybuji, že odlišných bugů, chyb a důvodů, které mohou tuto nepříjemnost způsobovat, je celá řada. V mém případě se jednalo o naprosto triviální chybku.

Když si ve svém AIR App projektu vytvoříte nový soubor MXML Application, současně s ním se vytvoří ještě další položka – XML soubor s příponou „-app“ k názvu souboru. V tomto XML se nachází důležité informace o MXML souboru.

Právě tady byl kámen úrazu. Hned ve druhém tagu <application> se totiž nachází atribut xmlns - tedy Namespace. Když vytváříte nový MXML soubor, je Flex Builderem do tohoto atributu vložena aktuálně správná hodnota. Pokud však naimportujete projekt, který vytvořil před časem někdo jiný, jeho verzi aplikace (nižší) nemusí Flex Builder spustit. Všechno se jednoduše vyřeší úpravou verze v tomto XML souboru.

Původní verzi <application xmlns=“http://ns.adobe.com/air/application/1.0″> bylo zkrátka zapotřebí změnit na <application xmlns=“http://ns.adobe.com/air/application/1.5″> a Build hned fungoval přesně tak, jak měl.

Pokud Vás tento článek svedl na špatnou stopu, omlouvám se :-), můj problém to svého času vyřešilo. Pokud naopak někomu pomůže, dejte vědět.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Jedna odpověď na článek AIR Aplikace – kliknutí na Build a nic se neděje

  1. S tímhle sem měl dlouho problém, dík za řešení!

Zanechat odpověď