728b.gif

XFL – vystřídá současný flashový zdrojový soubor FLA?

05.02.10 14:38 | Tvorba webu | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 54760x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

FlashNa webu jsem narazil na útržky informací ohledně plánovaného nového zdrojového souboru pro Flash – XFL. Pokusím se tyto útržky shrnout a možná dostaneme v komentářích i nějaké další (lepší) informace.

V současné době je možné kompilovat .swf programy v drtivé většině pouze z .fla souborů s připojenými .as skripty, pokud v nich chcete ve Flashi nějak pracovat. Flash CS4 ještě neumí XFL soubory ukládat, umí je pouze otevírat. Jediné programy z rodiny Adobe, které dokáží výstup ukládat jako XFL, jsou Adobe After Effects a Adobe Indesign. Když tedy tento soubor otevřete ve Flashi, .swf z něj vytvoříte. Vlastní .xfl z toho ale nevydupete.

XFL soubor je ve své podstatě archiv, který obsahuje XML dokument, v němž se nachází kompletní informace o Flashovém projektu, a složku Library, které logicky obsahuje obrázky, zvuky a další věci pro Flash knihovnu použitých multimédií. K prohlížení obsahu XFL souboru se dostanete snadno – stačí změnit příponu z .xfl na .zip a violá.

K úpravám zdrojového souboru by tak v budoucnu nemuselo být třeba Flashové vývojové prostředí, ale například k úpravě zvuků v Library by se mohl přímo použít Soundbooth nebo v případě obrázků Photoshop.

V jednom z článků se navíc autor zmínil o tom, zda by Adobe chtělo uvolnit jednoduchý command-line kompilátor XFL -> SWF, což by tvorbu flashe v prostředí tagů urychlilo – odpadl by nutný mezikrok publikování SWF přes Flashové vývojové prostředí.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

5 odpovědí na článek XFL – vystřídá současný flashový zdrojový soubor FLA?

  1. a0Brought the software from the cmnapoy.a0 Received serial key via email, but the Serial key DOESN’T WORK with program.a0 Email them for days. no reply from them.a0 This is a scam, do not buy from these people

  2. Thanks for introducing a little rationality into this debate.

  3. Yeah, that’s the ticket, sir or ma’am

  4. Great thinking! That really breaks the mold!

  5. Last one to utilize this is a rotten egg!

Zanechat odpověď