728b.gif

Windows XP – Hibernace přes Remote Desktop

20.01.08 21:23 | Windows | autor: DXP (profil) | Čteno: 3403x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Remote desktopPokud ve Windows používáte Remote Desktop (Vzdálená plocha) např. pro ovládání notebooku v doku, možná jste narazili na malý problém – přes RDP není možno vzdálený počítač hibernovat, toto se řadí do kategorie „it’s not a bug, it’s a feature“, jak je ostatně možno se dočíst zde. Je tedy opět na zvídavém uživateli, aby si sám pomohl oklikou.

Pro úspěšnou vzdálenou hibernaci je třeba provést tyto dva jednoduché kroky.

1. Vytvořte si na ploše zástupce, do kterého vložte následující:

C:\Windows\system32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState

(samozřejmě nahraďte cestu k Windows svou vlastní).

Remote desktop

2. Start -> Nastavení -> Ovládací panely -> Zobrazení -> karta Spořič obrazovky -> Napájení -> karta Upřesnit, ujistěte se, že u položky „Při stistknutí tlačítka režimu spánku“ je vybrána akce „Režim spánku„. Samozřejmě se předpokládá, že režim spánku již máte aktivován.

Remote desktop

Pokud nyní poklepete na zástupce, dojde k okamžité hibernaci počítače. Pozor – Windows při této činnosti nedávají jakkoliv najevo, že dochází k ukončení session (zvláště „nečinně“ se mohou tvářit při RDP), takže pri vypínání buďte trpěliví.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď