728b.gif

Windows Vista – chyba update c0150004

23.12.07 23:55 | Windows | autor: Longer (profil) | Čteno: 2648x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Chyba c0150004K napsání tohoto článku mně inspirovala má vlastní zkušenost s tímto, často kritizovaným systémem od společnosti Microsoft. Před dvěma měsíci jsem si zakoupil notebook s již nainstalovaným systémem, vše bylo v pořádku až do doby, kdy jsem po službě Windows Update chtěl, aby vyhledala dostupné aktualizace pro můj systém.

Po asi 5 minutách barevně pojíždějícího progress baru jsem dostal odpověď v podobě chyby c0150004. Začalo pátrání po důvodu této chyby, na světových fórech je mnoho dotazů na toto téma, ale nikde žádné odpovědi. Dokonce ani Microsoft nemá žádné konkrétní vyjádření k této chybě. Proto sem přidávám návod co s tím:

  1. V nabídce start spusťte vyhledávání a pomocí něho vyhledejte řetězec command
  2. Klikněte pravým tlačítkem na nalezený soubor a spusťte ho jako správce/as administrator
  3. Do příkazového řádku napište příkaz, který zastaví službu Windows Update: NET STOP WUAUSERV, potvrďte ho klávesou enter, příkazový řádek ještě nezavírejte, budeme ho ještě potřebovat
  4. Vymažte celý obsah složky C:\Windows\SoftwareDistribution
  5. Do příkazového řádku napište příkaz, který opět spustí službu Windows Update: NET START WUAUSERV a potvrďte klávesou enter, nyní můžete zavřít příkazový řádek příkazem EXIT
  6. Nyní spusťte Windows Update a nechte vyhledat aktualizace

Pokud tento postup neřeší váš problém, tak zbývá jediná varianta a tou je reinstalace systému, pokud zvolíte pouze upgrade, vyhnete se opětovné instalaci všech programů. Nicméně je to dobrý důvod k vyčištění systému, takže není důvod to nepřeinstalovat komplet.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď