728b.gif

Opera – jak se zbavit automatického spouštění Flash videí?

26.01.08 14:59 | Internet | autor: DXP (profil) | Čteno: 6847x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Opera flashČasto se poslední dobou potýkám s Flashovými videi na různých serverech, převážně pak YouTube.com. A co mi na nich vadí? Známý mi pošle odkaz, já na něj kliknu (abych na něj nezapomněl), ale rád bych se na nej podíval později – video se však automaticky načte a začne se přehrávat. Ještě více je pak tato „feature“ otravná ve chvíli, kdy Operu restartuji a po znovuspuštění se těch videí v záložkách spustí 5 najednou. Zvlástě nepříjemné je to potom při práci přes vzdálenou plochu – Flash video je spolehlivý zabiják ubohého CDMA. Přemýšlel jsem proto o způsobu, jak se tohoto otravného problému zbavit.

Určitou dobu jsem jako řešení používal uživatelský JavaScript Hide Objects na blokování Flashe na stránkách obecně – zpetně zobrazit je možno buď klepnutím na daný Flash objekt (nahrazený šedým obdélníkem) anebo poklepat na pozadí stránky, čímz se Flash povolí úplně. Tento skript ale nebyl zcela bezproblémový, takže se pod jeho působením často stávalo, že některé stránky se nezobrazily správně ani po urputném přemlouvání.

Nakonec jsem zvolil kompromisní metodu, která funguje skvěle a přesto neomezuje běžnou práci s jinými Flashovými stránkami (rád bych touto cestou poděkoval Lynn za tip). V Opeře je totiž kromě globálního nastavení uživatelských JavaScriptů (Nástroje -> Nastavení -> Pokročilé -> Obsah -> Nastavit JavaScript) možno také definovat JavaScripty přímo pro konkrétní stránky. Následující postup je příklad, jakým si zablokovat automatické přehrávání videí na YouTube.com:

 1. Stáhněte si tento JavaScript a uložte jej třeba do adresáře .\Opera\JS\hideobjects\
  Opera flash
 2. Otevřete si YouTube.com a pak zvolte Nástroje -> Rychlá nastavení -> Editovat místní nastavení -> Skriptování. Zde, kromě povolení JavaScriptu, pokud by z nějakého důvodu byl zakázán, vyberte právě adresář, do kterého jste stáhli skript.
  Opera flash

Pokud nyní volby zavřete a zkusíte znovu načíst YouTube, mělo by už video zůstat bezpečně schováno, čekajíc na kliknutí uživatele. Je samozřejmé, že tento postup jde jednoduše opakovat i pro další stránky, které často navštěvujete a které vyvolávají videa automaticky.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

2 odpovědí na článek Opera – jak se zbavit automatického spouštění Flash videí?

 1. Diky za tip,
  jen ten javascript nejde stahnout, mohl by jsi pridat odkaz na stazeni?
  diky moc jirka

 2. Zde: http://pastebin.com/jxwfLffN

Zanechat odpověď