728b.gif

Chyba Windows – MsiInstaler není k dispozici

27.01.08 22:18 | Windows | autor: Longer (profil) | Čteno: 4050x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (1 hlasů, prům.: 5.00)

ErrorPo delší době přináším opět řešení problému v oblíbeném operačním systému Windows XP. Tento problém se projevuje nepravidelným samostatným resetem celého počítače po naběhnutí systému. Skoro by člověk řekl, že chyba není až tak závažná, aby musela iniciovat reset počítače, ale bohužel je tomu tak.

Chybové hlášky si můžeme prohlédnout v prohlížeči událostí správce počítače (kliknutím pravého tlačítka myši na tento počítač, spravovat, dále Systémové nástroje-Prohlížeč událostí-Aplikace). Vypadat by to mělo následovně.

Msi Installer

Po delším zkoumání se ukázalo, že některé programy vyžadují k instalaci novější verzi instalátoru od Microsoftu, ale nejsou schopny si o něj říci a ani to nijak viditelně neohlásí. Problém tedy řeší instalace nejnovější dostupné verze Windows Installer Redistributable. Aktuální verzí je 3.1.

  1. Stáhněte si českou verzi instalátoru Windows Installer Redistributable.
  2. Stažený soubor nainstalujte a restartujte počítač.
  3. Po nastartování počítače si otevřete Prohlížeč událostí ve správci počítače, události se žlutým vykřičníkem by měly zmizet, u některých z nich proběhne po restartu instalace, takže zmizí až při následujícím restartu.
  4. Pokud některé chybové hlášky nezmizí, použijte utilitu hijackthis a vymažte je ze systémového registru
336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď