728b.gif

Podraz (The Sting)

26.12.07 10:41 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 2469x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

the-sting-smallRok 2007 dovedl do kin třetí pokračování Dannyho parťáků. Nevím o nikom, kdo by si partu pana Oceana neoblíbil. Geniálně prokombinovaná svižná oddechovka, při které se bavíte úměrně se stoupajícím napětím. Patrně nepřiznaná inspirace však pochází z roku 1973, kdy do kin vstoupil Podraz.

Johnny Hooker (Robert Redford) je chicagský podvodníček, který za pomoci svého parťáka Luthera (Robert Earl Jones) obírá vychytrale náhodně vybrané lidi na ulici o peníze. Problém se dostaví, když jejich oběť nese peníze sázkového magnáta. A ruka Doyla Lonnegana dosáhne z New Yorku až na Luthera, který za lup zaplatí životem.

Hooker je nucen se stáhnout do ústraní, nechce se však smířit se smrtí přítele a vyhledá jeho dřívějšího komplice Henry Gondorffa (Paul Newman). Na podvodnické eso sedá v zapadlém nevěstinci prach, přestane se tak skrývat před FBI a pustí se s Hookerem do riskantního plánu, jak vymámit z Lonnegana velké peníze fingovanými sázkami.

Příběh z roku 1936 je účastí hereckých hvězd, příjemně vlezlou hudbou a zábavnou výpravou skutečným zážitkem jak pro filmové gurmány, tak i pro rodinný sobotní večer. Nedůvěřivcům budiž důkazem například 7 proměněných oscarových nominací.

Hodnocení:

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď