728b.gif

Black Books

05.02.08 18:26 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 2642x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Black BooksBernard Black vlastní malé zapadlé knihkupectví v Londýně s názvem Black Books, kde tráví veškerý čas oblečen v černém kabátě a pod kšiltem mastných vlasů pročítá všechno, co mu přijde do ruky. Nenávidí lidi a zejména zákazníky jeho obchodu, se kterými jedná jako s nejhorší spodinou.

Jediným člověkem, který se alespoň letmo zajímá o jeho existenci, je majitelka sousedního obchůdku se zbytečnostmi – Fran. Zoufale svobodná alkoholička po třicítce s Irem Bernardem ráda popíjí a vykouří spolu menší množství z jeho denních desítek cigaret.

Každodenní rutina vína a kouře je rozprášena, když Bernard musí po nepříjemném zážitku se svým účetním zapracovat na vlastním daňovém přiznání. Toho dne se shodou náhod do jeho obchodu dostane právě propuštěný dobrák s hippie vizáží jménem Manny.

Black BooksBritský sitcom, ve kterém žijí a pracují Bernard a Manny ve společné domácnosti/obchodě, je brilantní ukázkou otrlého ostrovního humoru. Tam, kde se Hoši z trpaslíka už zastavili, Black Books vesele plují dále. A je to plavba vskutku vtipná. Srážky Bernardovy arogance a sarkasmu s Mannyho laskavostí a radostí jsou navíc epizodu od epizody vtipnější.

Pokud se tedy občas rádi zasmějete absurditě a nebráníte se drobným žertům na cizí účty, je Black Books obchod, kde mají právě Vaši literaturu. Jen nechtějte něco o Schubertovi.

Hodnocení

pcblog.cz: 9 z 10
csfd.cz: 90%
imdb.com: 9.2 z 10

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď