728b.gif

Vista Pain #1 – Chyba při instalaci Acrobat Readeru

17.02.08 07:32 | Windows | autor: DXP (profil) | Čteno: 2664x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

vistaPainOperační systém Windows Vista Business CZ (32b) po roce své oficiální existence dorazil také na můj počítač a tímto příspěvkem bych zahájil sérii článků zabývající se všemožnými neduhy spojenými právě s 6. verzí Windows. První problém se vynořil na obzoru již při instalaci základních programů, konkrétně u aplikace Acrobat Reader 8.0 (česká verze). Tento se odmítl nainstalovat s chybovou hláškou oznamující, že v temp adresáři nemám (ani jako Administrator) práva pro zápis.

Vista Pain 1

Podle diskuzí na Internetu se jedná o bug v installeru přímo Acrobat Readeru, a to pouze 8. verze a české lokalizace. Jedním z řešení tedy je se vyhnout právě verzi 8.0 CZ, tzn. zvolit starší prohlížeč anebo anglický jazyk. Pokud však přesto chcete právě tuto verzi, je možno samotný instalátor spustit ručně. Tento se nachází ve výše zmíněném adresáři:

c:\Users\<uživatelské jméno>\AppData\LocalLow\Netopsystems\temp\Adobe Reader 8.0\setup.msi

Odtud je tedy možno bez problémů Acrobat Reader nainstalovat a poté teprve odklepnout chybovou hlášku, čímž soubory z temp adresáře zmizí.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď