728b.gif

Sweeney Todd : Ďábelský holič z Fleet Street

11.02.08 11:07 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 2743x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Sweeney ToddJedna z největších dvojice moderního filmu – i tak jsou Tim Burton a Johnny Depp dnes známi. A není se čemu divit, temnými fantaziemi proslavený režisér i jeho dvorní herec mají pestrou sólovou kariéru. Pravé zlato se však rodí, když je dán volný průchod jejich spolupráci.

Mají za sebou například Střihorukého Edwarda, výlet do pestrobarevného světa Wonkovy čokoládovny, loutkovou záhrobní veselohru Mrtvá nevěsta a další. Když ale přišli s ambicemi zfilmovat broadwayský muzikál stavějící na legendě o londýnském holiči, který jako vousy zkracoval i hrdla svých zákazníků, vynořily se otázky, zda nezašli příliš daleko.

Dokáže Depp vůbec zpívat? A jak probůh bude vypadat právě tohle netradiční jevištní představení a písně na filmovém plátně? Umí a vypadá to skvěle. Obrazový génius Burton si s kulisami vyhrál jako vždy. Atmosféra Londýna je tíživá stejně, jako byla tehdejší doba – špína, nouze, krysy. Celý film je vyveden v odstínech šedé a hnědé, studené barvy kam se oko podívá – tedy až na ostře rudé cákance a kaluže.

Sweeney Todd

Příběhu o krvavé pomstě za zničený život a ztrátu milovaných osob kralují bok po boku Johnny Depp jako Sweeney Todd a skvělá Helena Bonham Carter coby paní Lovettová, Toddův vražedný komplic. Spolu s nimi uvidíte i Alana Rickmana v roli skrz naskrz prohnilého soudce nebo Sachu Baron Cohena, jenž uchopil do paže břitvu a stal se Sweeneyho italským konkurentem.

Kapitolu samu pro sebe tvoří původní muzikálová hudba Stephena Sodenheima. Ta v sobě totiž nezapře, ač byla filmaři pozměněna, svůj původ – a tedy, že byla napsána pro jeviště. První setkání se zpěvnými pasážemi možná proto působí lehce křečovitě. Jakmile ale přijmete fakt, že se nedíváte na film z řady, nýbrž na jedinečný takřka umělecký kousek, Ďábelský holič zařízne i vás.

Hodnocení

pcblog.cz: 8 z 10
csfd.cz: 79%
imdb.com: 7.8 z 10

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď