728b.gif

Tak nám zvolili prezidenta

20.02.08 21:56 | Politika | autor: MichMach (profil) | Čteno: 52870x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Tak nám zvolili prezidentaV pátek 16. února proběhla druhá volba prezidenta republiky. Na začátku volby se nám představili oba kandidáti a kandidátka na úřad. Celková atmosféra působila o dost uvolněněji, než při volbě minulé. Neváhám tvrdit, že vyzařovala smířenost se situací.

Jisté totiž bylo, že jedem z členů ČSSD, poslanec Snítilý, se veřejně přihlásil k podpoře Klause, i přes stranický zákaz. Za to si vysloužil vyloučení z poslaneckého klubu sociální demokracie.

Za zajímavého aktéra lze také označit lidoveckého senátora Kalbáče, který minulý týden ve třetím kole nehlasoval. Prý z důvodu nesouhlasu s veřejným hlasováním a kvůli incidentu se záhadným mladíkem na toaletách. Několikrát se poté vyjádřil ve smyslu, že nebude hlasovat. Nakonec přece jen situaci přehodnotil a podpořil současného prezidenta. Při svém projevu si posteskl, že školáci neumí Desatero. Hodí se dodat, že páni zákonodárci také ne. Jelikož pokud já vím, patří sem i ustanovení nepokradeš. S hlasem Kalbáče Klaus získal 141. hlas.

Kalbáče si za svůj vzor nejspíš vybrala poslankyně zelených Zubová. Ta se totiž k volbě vůbec nedostavila. Předsedovi Bursíkovi zaslala SMS zprávu, ve které nepříchod zdůvodnila svou pooperační churavostí. Umím pochopit, že ze zdravotních důvodů se nemohla takto závažné události zúčastnit. Jen mi nejde na rozum, že o své operaci dotyčná nevěděla předem. Určitě dřív, než hodinu před začátkem volby, kdy byly zelení poprvé o této skutečnosti informováni. Strana nakonec vyslala přímo za Zubovou své zástupce, jelikož dotyčná s nimi nekomunikovala. Vyslanci jí však nikde nenašli.

Ještě před samou volbou stáhla kandidaturu Jana Bobošíková. Své splnila, byla vidět, což se před blížícími se volbami do europarlamentu bude hodit, a komunisti mohli ukázat veřejnosti, že s nimi spolupracuje opravdu leckdo.

Takže zůstalo naše osvědčené duo: Klaus / Švejnar. První z pánů si za všechna tři kola vysloužil po 141 hlasu. Což je nejnižší počet nutný ke zvolení ve třetím kole při hlasování všech zákonodárců.. Překvapivě vše probíhalo rychle, bez obstrukcí. Velice mě překvapila vysoká formální úroveň. Přece jenom jsem čekal nějaký demonstrativní tah od ČSSD. Nestalo se tak. Předseda Paroubek byl dokonce mezi prvními, co Klausovi ke zvolení pogratuloval. Před televizními kamerami se však hned poté pustil do komunistů, které absurdně obvinil z úspěchu Klause. Asi „nevědomky“ zapomněl na svého poslance Snítilého.

Za záznamu hodnou událost považuji vyjádření premiéra Topolánka ve smyslu: „Čo bolo, to bolo, terazky máme po volbě.“ Můžeme přeložit jako: „Korupce nekorupce, jedeme dál.

Podle vyjádření politických špiček budou občané volit hlavu státu sami za pět let. Pak teprve vymizí kupčení s hlasy. Bohužel jí jen vystřídá mediální masáž usilující ovlivnit nové volitele, občany.

Závěrem se sluší popřát staronovému prezidentovi do dalších let toleranci, soudnost a pokoru. Ne, nemyslím, že se stala nějaká tragédie, svým způsobem jsem za Klause rád. Jen mé chabé mínění o politické praxi se ještě více snížilo.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

7 odpovědí na článek Tak nám zvolili prezidenta

  1. napsal:When I first saw this title Volebnc3ad kampac5ˆ 24.9.2012 Zlc3adn a Petr Mach | Svobodnc3ad Zlc3adnskc3bd kraj on google I just whent and baromkok it. Howdy. Very nice web site!! Guy .. Excellent .. Amazing .. I’ll baromkok your blog and take the feeds additionally I am satisfied to locate so much helpful info here in the post. Thank you for sharing

  2. Son of a gun, this is so helpful!

  3. Always a good job right here. Keep rolling on through.

  4. That kind of thinking shows you’re an expert

  5. I really appreciate free, succinct, reliable data like this.

  6. What a pleasure to find someone who thinks through the issues

  7. You put the lime in the coconut and drink the article up.

Zanechat odpověď