728b.gif

Monstrum (Cloverfield)

14.02.08 11:44 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 1843x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

CloverfieldJ.J.Abrams je osobou pro záhady zřejmě zrozenou. Muž, kterého Hollywood poznal díky tajemnému seriálu Ztraceni (Lost), se do světa celovečerních snímků uvedl Mission Impossible III – podle mnohých názorů nejlepší částí celé trilogie.

Na začátku letošního roku si pro nás přichystal záhadnost ještě „monstróznějších“ rozměrů. A nezapomněl u toho být patřičně originální.

Přísně utajované natáčení udělalo z filmu bombu už dlouho před premiérou. Útržkovité informace roztroušené po internetu nedávaly fanouškům spát a vedly je k vytváření možných i nemožných teorií. (Obřího kyber-lva si zařaďte do které kategorie se vám hodí lépe).

Když Jason (Mike Vogel) se svou přítelkyní Lily (Jessica Lucas) plánují rozlučkový večírek pro svého bratra Roba (Michael Stahl-David) a vše přitom natáčí na kameru, divák se nebaví, ani nenudí – vztahová klasika každým coulem. Po předání zařízení do rukou kamaráda Huda (T.J. Miller) se nadále věnujeme průběhu party, dokud se celý dům neotřese v základech a nikdo netuší, co se vlastně děje. A kamera pořád běží.

Cloverfield

A běží – z digitálního pohledu tak sledujeme napjatě průběh boje o holý život, protože slabší zemětřesení to skutečně nebylo. Připravte se na zběsilé klepání kamery zaběhu, dlouhé pohledy do černa pouze se zvukem, autoři vás zkrátka vtáhnou přímo do centra dění lépe, než se povedlo kdy předtím. I přes pár logických lapsů budete s hrdiny dýchat. A očima lapat po každém zlomečku toho, co přeci chcete vidět ze všeho nejvíc.

Hodnocení

pcblog.cz: 7.5 z 10
csfd.cz: 75%
imdb.com: 7.5 z 10

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď