728b.gif

Posílání souborů přes Bluetooth – přenos selhal

21.02.08 13:53 | Hardware | autor: DXP (profil) | Čteno: 4379x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

BluetoothDnešní příspěvek je sice drobný, přesto jsem ale zkoumáním (pro spoustu lidí zřejmě banální) závady strávil docela dost času.

S nově nabytým notebookem jsem také ve Windows vyzkoušel posílání souborů přes Bluetooth - jednoduchý způsob, jak dopravit z telefonu do počítače fotky, aniž by člověk musel spouštět pomalý a neohrabaný Nokia PCSuite.

Rozčarování ale přišlo ve chvíli, kdy telefon (v tomto případě tedy Nokia) sice úspěšně detekoval laptop, na konci přenosu souboru ale ohlásil nicneříkající „přenos selhal„.

Příčina bude vypadat triviálně:

Jeden z prvních úkonů, které dělám po instalaci Windows, je přesunutí implicitního adresáře pro Dokumenty na nějaké rozumnější místo, např. C:\Dokumenty, odkud se na něj může daleko snáze. Při tomto přesunu se vás Windows samy dotázají, zda-li mají přesunout všechna existující data do nového adresáře. Problém je však v tom, že i pokud zvolíte Ano, nepřesune se adresář Bluetooth Exchange Folder, což je přesně místo, kam putují soubory přijaté právě přes Bluetooth.

Řešení je opravdu primitivní – stačí výše uvedený adresář vytvořit i v novém umístění a přenosy již fungují bez problémů. Smutným faktem zůstává, že jednoduchý problém musí být ohlášen záhadnou chybou, pod kterou si je možno představit téměř cokoliv.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď