728b.gif

Vista Pain #2 – Pomalá vzdálená plocha

24.02.08 22:25 | Windows | autor: DXP (profil) | Čteno: 4845x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

vistaPainJednou z těch významnějších funkcionálních novinek ve Windows Vista je 6. verze Vzdálené plochy (Remote Desktop). Podle Microsoftu tato přináší několik užitečných novinek, především pak větší zabezpečení a také využívá optimalizaci síťových přenosů, což je nová funkce nazvaná auto-tuning for the TCP/IP.

Přesto se však nová verze má tendenci chovat více než podivně a v některých případech se vzdálený přístup nemožně pomalý, a to i po lokální síti o rychlosti 1Gbit/s. Kamenem úrazu je právě výše zmíněná optimalizace přenosů. Tato je postavena tak, aby v průběhu času meřila propustnost přenosového kanálu a podle toho odpovídajícím způsobem zvětšovala či zmenšovala datový tok, čímž na jednu stranu dojde k větší zátěži sítě, na stranu druhou ale bude datový přenos konzistentní.

Vista Pain 2

Jaká je konkrétní příčina, to se mi zjistit nepodařilo. Důležité ale je, že tento problém lze poměrně snadno odstranit vypnutím právě auto-tuningu. K tomu je potřeba do Příkazové řádky napsat tento příkaz:

netsh interface tcp set global autotuninglevel=disabled

Podle reakcí z diskuzních fór je někdy potřeba ještě zadat příkaz:

netsh interface tcp set global rss=disabled

+ deaktivovat podporu IPv6 (pokud ho neplánujete používat, přirozeně).

Pozn.: Pokud by se vám v budoucnu stalo, že byste z nějakého důvodu auto-tuning potřebovat opět aktivovat, slouží k tomu příkaz:

netsh interface tcp set global autotuninglevel=normal

Všechny zde uvedené příkazy provádí permanentní změny, tzn. není třeba je zadávat při každém startu systému. Po restartovaní počítače se pak Vzdálená plocha chová zcela standardně tak, jak jste na ni bylí zvyklí z WinXP.

Rád bych touto cestou poděkoval svému bratranci Pavlovi za materiál k tomuto šílenému řešení, které by mě nikdy nenapadlo :-).

PS: Vzhledem k tomu, že problém je očividně hlubší, než kam sahají mé znalosti, je možno se po příčině pídit například zde.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Jedna odpověď na článek Vista Pain #2 – Pomalá vzdálená plocha

  1. Děkuji za tip, problém vyřešen.

Zanechat odpověď