728b.gif

Opera 9 – jak znovu integrovat FlashGet?

08.03.08 21:47 | Internet | autor: DXP (profil) | Čteno: 2197x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

FlashGetAčkoliv dnes, v době snadno dostupných připojení od 2Mbit výše pro většinu domácností, ztrácejí Download Managery pomalu na významu, stále se občas najde nepříliš stabilní zdroj pro stahování, popř. je třeba stáhnout velké množství souborů a právě DL managery umožní efektivně filtrovat obsah – co stáhnout a co ne.

Již poměrně dlouhou dobu používám jednoduchý free nástroj FlashGet (rychle ke stažení např. zde), jenž má vše, co potřebuji, včetně parádního Site Exploreru, kterým lze jednoduše stahovat např. všechny obrázky z dané stránky anebo FTP adresáře. Jeho integrace do Opery (jako ostatně většiny dalších DL managerů) nebyla ale nikterak snadná.

Na počátku byl ke stažení plug-in (k dispozici na stránkách Opery i Amazesoftu ještě dnes, i s přidruženým zastaralým návodem) k propojení dvou výše zmíněných aplikací. S vydáním Opery 8 a FlashGetu 1.8x se situace značně změnila, FlashGet se dokázal při instalaci integrovat do Opery samostatně, žádný plug-in potřeba nebyl. Toto platilo až do opery 9.0x, bohužel však od verze 9.1x a výše dvě položky FlashGetu z kontextové nabídky zmizely. Je tedy třeba přistoupit k další metodě, tentokrát svépomocí

S trochou Googlení a experimentování nebylo težké se dopracovat k řešení, pomohlo především fórum OperyČesky.net, kde je možné se k návodu na integraci dobrat. Klíč tkví v přidání dvou položek do nastavení (samozřejmě s vypnutou aplikací) kontextových nabídek Opery, což se činí v souboru (výchozí cesta):

C:\Program Files\Opera\defaults\Standard_menu.ini

V tomto souboru je třeba vyhledat sekce [Document Popup Menu] a [Link Popup Menu] a do obou přidat následující řádky:

Item, "Download with FlashGet" = Execute program, "C:\Program Files\FlashGet\flashget.exe","o|%l|%u"
Item, "Download all with FlashGet" = Execute program,"C:\Program Files\FlashGet\flashget.exe","a|%s|%u"

Je nabíledni, že do uvozovek na začátku je možno vepsat libovolný text, nicméně se mi bohužel nepodařilo přijít na to, jak v nabídce použít diakritiku (místo „š“ Opera zobrazila čtvereček), což už je ale jen malinká piha na kráse.

Opera FlashGet

Po opětovném spuštění Opery by se již při klepnutí pravým tlačítkem myši na plochu stránky měla zobrazit nabídka tak, jak je vidět na obrázku výše.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď