728b.gif

Miranda – pár šikovných pluginů #3

11.03.08 10:00 | Internet | autor: DXP (profil) | Čteno: 53294x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Miranda LogoPo první a druhé části mého rozboru několika zajímavých doplňků pro Mirandu dnes přidám díl třetí, opět se věnující těm pluginům spíše „pro hračičky„, než na opravdové zvýšení komfortu ovládání Mirandy.

LastSeen

Dalším z „voyeurských“ pluginů pro Mirandu je jednoduchý LastSeenPlugin, který sleduje, kdy byly jednotlivé kontakty naposledy online (popř. v jiných zvolených stavech) a tyto informace pak může v různé podobě předat uživateli – ve formě logu, v kontextové nabídce kontaktu nebo třeba i pomocí výše zmíněného mToolTipu (na obrázku nahoře bohužel informace vidět nejsou).

Praktický význam opět není nikterak velký, já osobně jej využívám, abych se podíval, zda-li někdo, komu jsem napsal, už byl online (tudíž bych měl čekat odpověď nebo se zeptat, jestli mu moje zpráva přišla) anebo ne.

mToolTip

Relativně starý plugin, dnes už nahrazený novejším Tipperem, přesto v u mě doma plní svoji úlohu přes dva roky bez problémů. mToolTip umožňuje zobrazit bublinu s různými informacemi o kontaktu, na kterém chvíli setrváte kurzorem myši.

Při prvotní konfiguraci zřejmě překvapí trošku chaotické pokročilé nastavení, nicméně toto se dá za několik málo minut ovládnout. Jak je z obrázku patrno, je možno si také definovat bubliny pro jednotlivé protokoly, aby se nezobrazovaly nežádoucí informace (věk u IRc kanálu atd).

Miranda mTooltip

QuickSearch

Pokud používáte ICQ (potažmo další protokoly) dlouho, máte mnoho kontaktů a ještě ke všemu si je třídíte do mnoha skupin (tedy můj případ), stane se někdy, že zapomenete, kam jste ten daný kontakt (kterému jste třeba nějakou dobu nepsali) vlastně umístili. Od toho je tu jednoduchý plugin QuickSearch, který přes klávesovou zkratku umožňuje vyvolat malé okno, odkud lze snadno požadovaný kontakt vyhledat. Samozřejmě i QuickSearch disponuje širokou škálou možností, jak si vyhledávání (nebo jeho výsledky) přizpůsobit, nicméně narozdíl od mToolTipu mi základní nastavení stačilo.

Tento plugin má také „alterativu“ ve formě prostého psaní v okně Contact Listu – funguje to stejně jako např. ve Windows Exploreru, psaním se postupně dostáváte ke kontaktu, který hledáte. Tento postup má ale jednu nevýhodu – postupným psaním většinou nejdříve natrefíte na kontakty, které nechcete, přesto se ale zvýrazní a případně se otevřou skupiny, ve kterých se nalézají – tyto všechny je po nalezení většinou třeba pozavírat.

QuickSearch

V příští (a zřejmě poslední) části povídání o doplňcích do Mirandy se opět dotknu těch praktičtějších, které by mohlo docenit více uživatelů.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

9 odpovědí na článek Miranda – pár šikovných pluginů #3

  1. Mf3c pěkne9…mf3c, ale přemfdšledš, poměřuju, propočedte1ve1m, jestli se tam vejde me1 běžne1 sneddaně – dva ředzky vepřovfd!? Kdyby ne, tak bys mi mulsea koupit většed KPŽetku, na tom se domluvedme, ano?A propos…zejtra bude medt pošťe1k faplně uředcenfd tve1ře, valim na poštu ;-)

  2. Finding this post. It’s just a big piece of luck for me.

  3. Your thinking matches mine – great minds think alike!

  4. Yeah, that’s the ticket, sir or ma’am

  5. You got to push it-this essential info that is!

  6. I’m not quite sure how to say this; you made it extremely easy for me!

  7. Holy shiznit, this is so cool thank you.

  8. None can doubt the veracity of this article.

  9. I’d venture that this article has saved me more time than any other.

Zanechat odpověď