728b.gif

Windows Remote Desktop – klávesové zkratky

13.03.08 10:03 | Windows | autor: DXP (profil) | Čteno: 25305x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Remote Desktop IconS programem Vzdálená Plocha (RDP) ve Windows nemívám ve většině případů potíže, dnes mě však překvapil nepříjemnou drobností – zničehonic zmizela horní lišta pro ovládání session.

Přišel jsem tedy o způsob, jakým opustit vzdálený počítač (ALT+TAB a jiné oblíbené vyskakovací zkratky nepomáhaly). Jediným východiskem tedy bylo natvrdo vypnout Wi-Fi připojení a tím RDP shodit.

Zkusil jsem po Internetu pátrat, zda-li neexistují pro tyto případy nějaké zkratky, a byl jsem překvapen, jakými všemi způsoby je možno RDP ovládat. Uvedu zde pár zkratek, které mi přijdou nejpraktičtější:

CTRL+ALT+PAUSE
Maximalizuje/minimalizuje okno s relací – což je přesně řešení pro můj „lištový“ problém.

ALT+PAGE UP/DOWN
Přepínání mezi aplikacemi, náhrada za CTRL(+SHIFT)+TAB.

CTRL+ALT+END
Pošle na vzdálenou stanici známý trojhmat CTRL+ALT+DEL.

CTRL+ALT+ – (mínus)
Screenshot obrazovky, náhrada za PRINTSCREEN.

CTRL+ALT+ +
Screenshot aktivního okna, náhrada za ALT+PRINTSCREEN.

Pro zájemce je pak k dispozici Microsoftem vydaný článek znalostní báze s kompletním přehledem zkratek pro Windows XP.

PS: V rámci hledání jsem také objevil zajímavý blog, kde se objevují různé typy na klávesové zkratky do všemožných aplikací.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

4 odpovědí na článek Windows Remote Desktop – klávesové zkratky

 1. Dokážete mi poradit? Jsem připojený přes RDP z Win7Pro64 na WS2003. Nejde mi z W7 na serveru spustit zkratku Ctrl+Alt+Shift+X. Mužete poradit jak na to?

 2. ZFgLdl http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com

 3. Jonny was here nolvadex dosage pre contest Mursi’s Muslim Brotherhood, which has accused the army of orchestrating a military coup and denounced plans to revise the constitution, staged fresh rallies on Sunday to maintain pressure on the new, interim government.
  amoxicillin dosage prior to dental procedure China, the world’s fourth-largest oil producer andsecond-biggest importer, has also managed to maintain output ataging onshore fields, such as the giant Daqing, which isproducing at a steady rate of just more than 800,000 bpd.
  prosta-q side effects Equally arresting is the vision of Samuel Johnson, who fears that our love affair with the car could be nearing its end due to rising congestion and motoring costs. His solution is Sodalis, a vehicle that, he believes, owners will grow attached to.
  when does cymbalta go generic in canada He said: “Current proposals to reform the system of access to drugs are failing to address the fundamental issue of the high cost of cancer drugs. Breakthrough Breast Cancer is today calling on the Government to commit to finding an appropriate, cost-effective, and most importantly, permanent solution to this problem.”

 4. I’d like to cancel a cheque astelin, singapore Our Classified websites (Photos, Motors, Jobs and Property Today) use cookies to ensure you get the correct local newspaper branding and content when you visit them
  tricor share price iii The adaptation of the fairy tale follows Walt DisneyStudios’ strategy of raiding its animated favorites for liveaction blockbusters – an approach that led to such priorsuccesses as „Maleficent“ and „Alice in Wonderland,“ and one thestudio plans to employ on „Dumbo“ and „Beauty and the Beast.“
  mylan clozaril Dow Jones: The Dow Jones branded indices are proprietary to and are calculated, distributed and marketed by DJI Opco, a subsidiary of S&P Dow Jones Indices LLC and have been licensed for use to S&P Opco, LLC and CNN

Zanechat odpověď