728b.gif

Miranda – jak na ICQ kontakty offline

14.03.08 14:02 | Internet | autor: DXP (profil) | Čteno: 3988x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Miranda LogoPokud používáte Mirandu, mohl vás poslední dobou znenadání zastihnout zajímavý problém – spousta kontaktů na ICQ se vám začala jevit offline (majitelům BM modifikace jako invisible), ačkoliv daní uživatelé mají nastaven jeden z běžných stavů.

S trochou hledání se dá po cca 10 minutách zjistit, o jaký problém se jedná, informace jsou však trošku nepřehledně rozházené po webu a na Miranda fóru. Ačkoliv konkrétní příčiny mi není zcela jasná (a popravdě mi nepřijde ani tolik podstatná), objevil jsem především relativně uspokojivé řešení tohoto problému.

Problém tkví především v tom, jak jsou uloženy vaše kontakty na serveru, a zda-li máte jejich autorizaci. Při přidávání kontaktů do Mirandy se většina uživatelů (bohužel jsem jedním z nich) s autorizací neobtěžuje, protože i bez ní blábolení v klidu fungovalo (tedy především opět mezi neoriginálními klienty). Pro opětovnou spolehlivou detekci stavů vašich kontaktů je tedy třeba provést dva úkony:

1) Nejdříve si zkontrolujte, zda máte v nastavení povolenu volbu tzv. „server-side contact list„, více napoví obrázek:

Miranda Offline Contacts

2) Druhý a otravnější krok spočívá ve vyhledání zlobivých kontaktů (pokud je nemáte invisible, můžete si je nechat zobrazit pomocí pluginu AuthState - díky Gurisovi) a znovuzažádání o autorizaci, kterou vám tyto následně musí potvrdit. V kontextové nabídce některých Miranda packů tuto volbu určitě naleznete, já jsem si ji pomocí MenuItemEx již kdysi odstranil, takže jsem šáhl po méně konvenční metodě. Problémový kontakt si najdu v adresáři a znovu jej přidám do kontaktů. V této chvíli je pak možno znovu požádat o autorizaci.

Miranda Offline Contacts 2

Samozřejmě, pokud kontaktů máte hodně, bude to relativně zdlouhavý proces, nicméně po čase zjistíte, že některé kontakty autorizaci nepotřebují – jsou to většinou ty, které si dávaly do kontaktů vás.

Nevím, jestli je toto řešení všeobjímající, každopádně v mém případě problém pomohlo vyřešit. Pokud někdo z vás narazí na něco rychlejšího, určitě neváhejte tento nápad zmínit v komentářích.

–EDIT– Dnes se mi podařil objevit tento článek, který poměrně pěkně vysvětluje, proč a jak k výše zmíněným komplikacím došlo.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď