728b.gif

Shaun The Sheep – tak trochu jiný seriál

20.03.08 07:55 | Kultura | autor: Longer (profil) | Čteno: 4088x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Shaun The SheepTématem tohoto dnešního článku je optět představení jednoho seriálu, dnes však nejde jen tak o ledajaký seriál. Jedná se o plastelínové dílo od Nicka Parka, tvůrce řady populárních anglických krátkých filmů Wallace and Gromit a také modelínového celovečerního filmu Chicken Run (Slepičí úlet).

Ne náhodou hlavní postava tohoto seriálu pochází z filmu Wallace and Gromit – A Close Shave.

Děj seriálu Shaun The Sheep se odehrává na malé anglické farmě, která má svého postaršího majitele s pleškou. Farmář pěstuje prasata, slepice, kozu a hlavně ovečky. Na ty je zaměřena většina děje seriálu. Hlavní postavou je ovečka Shaun, která je zdánlivě inteligentnější než zbytek stáda. Shaun je nespokojený s pokojným životem na pastvě a tak vymýšlí různá dobrodružství.

BitzerTím ale komplikuje život Bitzerovi, ten má jako pes-hlídač stáda za úkol, udržet na farmě pořádek a tak musí udržet rozličné výmysly zdivočelých oveček v rozumných mezích. Hlavní je, aby se o ničem nedozvěděl farmář.

Každá z pětiminutových epizod začíná chytlavou znělkou, po jejím zkončení jste vrhnuti rovnou do roztomilého děje plného zábavných situací a naprosto odzbrojujících výrazů jednotlivých postav. Nick Park je opravdu jednička v oboru, jeho schopnost vyjádřit pomocí pár kuliček plastelíny jakýkoliv emoční projev je opravdu geniální. Po zkouknutí všech čtyřiceti dostupných dílu zažijete spoustu zábavy a po každém dalším dílu budete bojovat s tím, zda si pustíte ještě jednu epizodu.

Shaun The Sheep

Seriál je primárně vysílán na anglickém Cartoon BBC, vzhledem k tomu, že není problém s jazykovou mutací (bečení oveček kupodivu nikdo nepřekládá), seriál přebírají i další televize v celkem svižném tempu. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zahlédnul jeden díl první řady i na české televizi (nedělní vysílání pro děti, ráno na ČT1). Nejjednodušším zdrojem je, ale jako obvykle internet.

Toto dílo mohu doporučit nejenom dětskému publiku, jsem přesvědčen, že se u něj dobře pobaví i většina dospělých. Zbývá už jen závěrečný verdikt:

Hodnocení

pcblog.cz: 10 z 10
csfd.cz: 94%
imdb.com: 8.9 z 10

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď