728b.gif

Vista Pain #8 – Ovladače na Creative Sound Blaster Live!

07.04.08 00:05 | Windows | autor: DXP (profil) | Čteno: 5889x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Vista Pain #8 - Ovladače na Creative Sound Blaster Live!S přechodem na Windows Vista jsem narazil na velkou bariéru tvořenou zabedněností výrobců HW, kteří se prostě a jednoduše rozhodli ignorovat starší výrobky a nenapsat pro ně ovladače.

Jedním z těchto případů je i zvuková karta Creative Sound Blaster Live! (a její variace – Platinum, 5.1 atd.). Windows sice přes Windows Update ovladače najdou, je ale dobrá šance, že zvuk znít jak pouštěný přes dvě stěny.

Naštěstí se mi podařilo objevit něco jako fan-made úpravu ovladačů takovou, že funguje dokonce jak pod Vistou 32b tak 64b (x64). Takže, jak na to?

1.

Odinstalujte veškeré původní ovladače.

2.

Stáhněte si následující dva soubory:

SBAX_2_12_0001_20.zip a AudCon.zip

3.

Nejprve rozbalte a spusťte instalaci ze souboru SBAX_2_12_0001_20.zip a restartujte systém.

4.

Následně rozbalte a spusťte instalaci ze souboru AudCon.zip a opět restartujte systém.

5.

Zvuk by v tuto chvíli již měl hrát v pořádku, pokud však ne, je třeba změnit režim výstupu:

Start -> Ovládací panely -> Zvuk , zde vyberte vaše Creative zařízení, zvolte Konfigurovat a zkuste nastavit 5.1 Surround místo Stereo. Alespoň v mém případě se touto úpravou situace vyřešila.

Vista Pain #8 - Ovladače na Creative Sound Blaster Live!

Je nabíledni, že k pokročilým Creative funkcím se zde již nedostanete, nicméně alespoň v tuto chvíli ještě není třeba kartu vyměňovat za modernější Audigy nebo x-Fi, které samozřejmě u Creative podporu mají. Otázkou zůstává, jestli právě výše uvedené karty budou podporovány např. ve Windows Seven.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

3 odpovědí na článek Vista Pain #8 – Ovladače na Creative Sound Blaster Live!

  1. Chtěl bych se zeptat .. mám zvukovou kartu SB live ! 5.1 a windows 7 a zkousel sem to co tu radíš a bohužel .. hrajou jenom přední dva a když dám konfigurace 5.1 a dám testovat tak se zvuk ozývá furt jenom zepředu a ostatní je mrtvý .. mám cd se softwarem ale bohužel to píše chybovou hlášku když chci dát mixér. Přitom na xp mi to běželo normálně :( nechci se vracet zpět k xp ani měnit kartu … nějaká rada co s tim ?

  2. Obavam se, ze tady zivotnost nasich zvukovych karet (resp. „podpory“ ze strany Creative) opravdu jiz konci.

    Jednak jsem tedy nemel moznost toto zkouset na Win7 (jsem stale vicemene spokojenym uzivatelem Visty a nejak pro migraci nemam duvod) a druhak vlastnim pouze stereo bedny, takze jsem surround reseni netestoval.

    Poradim akorat zpatra, zkusil bych laborovat s nastavenim rozlozeni beden – 7.1 a podobne. Pripadne se taky podivat, jestli neexistuje nova verze tech ovladacu, ktere jsem tu linkoval. V dobe, kdy vznikal tenhle clanek, jeste Win7 nebyly oficialne na trhu, takze od te doby mozna vznikl novy usermod.

  3. Díky moc, slape jak hodinky ve stereo, ale ne 5.1 ve win7 ultimate 32bit.

Zanechat odpověď