728b.gif

Mobilní telefony nad Evropou povoleny

09.04.08 14:10 | Offtopic | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 1955x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

mobil_letadlo01Evropská komise přijala v pondělí návrh týkající se telefonování z mobilních zařízení v letadlech za letu. Brzy se tak obloha nad prostorem sedmadvaceti zemí EU stane po Blízkém východě druhou oblastí na světě s tímto privilegiem.Naopak zapomenout na hovory z výšky mohou i nadále cestující všech amerických aerolinek.

Orgány Evropské unie ujišťují, že nemůže dojít k žádnému bezpečnostnímu ohrožení pasažérů. Nadále bude platit částečné omezení během startu a přistání stroje.

Na svůj vytoužený hovor si tak budete muset počkat až do výšky tří tisíc metrů, čímž spadne telefon do stejné kategorie jako notebook nebo mp3 přehrávač. Kapitán letadla dostane navíc možnost kdykoliv spojení se satelitem ukončit, například při turbulencích.

Při zahájení hovoru se Váš mobilní telefon spojí s Base Station (základnová stanice) v letadle, která čile komunikuje se satelitem. Družice následně naváže komunikaci se satelitním přijímačem na povrchu, jeho prostřednictvím s ústřednou či plošným vysílačem, a tak i s telefonem příjemce hovoru.

Telefonování v letadlech povolenoPři telefonování nad územím jiného členského státu mohou uživatelé bez omezení využívat služeb svých domácích operátorů. Letadlo z České republiky tak i nad územím Francie bude bez potřeby dodatečných licencí přímo komunikovat s družicí a centrem služeb v ČR.

Striktní zákaz pokračuje ve všech letadlech amerických společností, ať už při interstátních, nebo mezinárodních letech. FAA (Národní úřad pro aviatiku) zatím nevydala rozhodnutí, zda povolit aktivní telefony na palubách evropských letadel mířících do US.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď