728b.gif

TIP: Přenosné reproduktory Logitech V20

13.04.08 08:50 | Hardware | autor: Longer (profil) | Čteno: 3512x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Logitech V20Ti z vás co mají v oblibě sledování filmů a vlastní notebook, si určitě svoji zálibu neužívají jen ve svém útulném příbytku nebo v kině. Mnoho z vás si bere s sebou filmy na notebooku na dovolenou, do práce, školy a podobně. Nicméně jste jistě zjistili, že zážitek z filmu není takový a to zejména kvůli nedostatečnému ozvučení vestavěnými reproduktory notebooku.

Řešení tohoto problému jsou různá. Zmínit můžeme například klasické reproduktory k PC. Jejich velkým omezením je požadavek na napájení napětím 230V, se kterým budete mít u rybníka asi celkem problémy.

Tímto problémem se inspirovali produktoví návrháři firmy Logitech a vytvořili koncept reproduktorů s označením Logitech V20. Jedná se o cestovní širokopásmové reproduktory určené převážně k notebooku. Jejich hlavní výhodou je způsob, kterým se připojují. Jediným portem, který na vašem přenosném počítači použijete je USB, ten obstará jednak napájení celé reprosoustavy, ale zároveň přenos hudby. Takže si jejich křišťalově čistý zvuk můžete užívat naprosto kdekoliv, jak vám jen baterie vašeho notebooku dovolí. Nyní tedy vzhůru k bližšímu představení.

Logitech V20 - otevřený/zavřený přenosný obalPo otevření krabice na vás vypadne vystužený černý neoprenový obal zavíratelný na zip, ten vám bude po dobu užívání bedýnek sloužit k jejich bezpečnému uchování a přepravě. Vzhůru tedy k jeho otevření a vyjmutí samotných bedýnek. Jejich design je laděn do klasických barev stříbrné a černé. Pravá bedýnka je jakousi základnou, jednak je připojena k počítači USB kabelem a jednak je opatřena ovládacím panelem. Pomocí něj můžete provádět standartní operace ve vašem přehrávači médií – spustit/pauznout, zastavit, spustit další nebo spustit předchozí a samozřejmě také ovládat hlasitost. Druhá bedýnka je pouze pasivní a je připojena kabelem k té první. Obě bedýnky mají na zadní straně výklopnou pogumovanou opěrku, díky ní nevibrují ani při větší hlasitosti po stole.

Logitech V20 - pohled na opěrkuPo zapojení reproduktorů vás v první řadě překvapí, že ovladače jsou standartně obsaženy v operačním systému Windows, takže pouze chvilku počkáte než se zařízení nainstaluje a aniž byste se museli trápit s hledáním ovladačů, můžete začít s hudební reprodukcí. To samé samozřejmě platí i pro OS Linux. Dále jsem byl velmi překvapen jak kvalitní zvuk jsou schopny tyto repráčky vygenerovat. I při vyšší nastavené hlasitosti je zvuk čistý nezkreslený a to nejenom ve vyšších hudebních pasážích, ale hlavně také v hlubokých. Co se týče výkonu, tento produkt není příliš vhodný pro ozvučení sportovních hal, ale jako počítačové reproduktory jsou velmi dostačující a pokud se dostanete k jejich maximální hlasitosti, tak budete velmi překvapeni. Nejsou to zkrátka žádná šumítka. Výkon udávaný výrobcem je 2×1W.

Shrnuto podrtženo, vé dva nula od Logitechu je produkt, který na to, že je napájen přes USB se vyrovnává klasickým PC stereo systémům, ba některé až kvalitativně převyšuje. Mohu je jedině doporučit!

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď