728b.gif

Kdo je otcem a kdo matkou?

14.04.08 21:43 | Offtopic | autor: Baque (profil) | Čteno: 2532x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Kdo je otcem a kdo matkou?Kdo je vlastně matkou a kdo otcem? Tak přesně taková otázka by se v příštích generacích mohla stát naprosto běžnou.

Představte si, že na ulici potkáte úplně „normální“ pár s dítětem a přesto nebudete vědět, kdo z rodičů jej porodil. Zdá se vám to jako nesmyslná představa?

Za pár měsíců se však již nebude jednat jen o pouhou představu, nýbrž o holou skutečnost. Jedná se o nyní velmi diskutovaný případ Thomase Beatieho, který je nyní v 6. měsíci těhotenství. Původně byl ženou a po své proměně v muže se rozhodl ponechat si ženské reprodukční orgány. Jeho žena nemohla otěhotnět, proto se rozhodl, odnosit dítě sám.

„Není to touha muže nebo ženy mít dítě, je to touha člověka,“ řekl v rozhovoru Beatie. Samozřejmě, že je touhou člověka mít dítě. Miliony mužů na světě se těší na svého potomka, ovšem je zásadní rozdíl mezi tím dítě mít a dítě porodit.

Ve společnosti se samozřejmě objevují dva protichůdné názory s různou argumentací. A právě nejčastější argument bývá: „Je to proti přírodě.“ Stejným argumentem se spousta lidí ohání například proti homosexualitě, a ač se tento fakt zdá celkem rozumným stanoviskem, není nevyvratitelný. Dokazuje nám to výstava pořádaná v roce 2006 v Oslu s názvem Against Nature, která dokumentuje, že homosexualita je v přírodě naprosto běžná u 1500 různých druhů.

Kdo je otcem a kdo matkou?

Stejně tak u mnohých živočišných druhů můžeme pozorovat nepravý hermafroditismus, což znamená, že jedinec si může vybrat, jestli bude samečkem nebo samičkou podle toho, jakého partnera zrovna potká.

Otázkou však je, jestli jsou tyto odkazy k přírodě skutečně těmi správnými argumenty. V přírodě se zvířata navzájem zabíjejí, znásilňují a kradou si potravu a člověk si z nich také příklad nebere. Mohlo by se tedy jednat o naturalisticky chybný závěr, stejně jako v případě A. Hitlera, který prohlásil: „Příroda je krutá, proto i já jsem krutý.“

Příroda ovšem nerozlišuje mezi dobrem a zlem, příroda není vlídná nebo krutá, příroda prostě JE. Schopnost rozlišovat mezi dobrem a zlem je výhradně vlastností člověka. Je tedy čistě jen na každém z nás, abychom o těchto problémech rozhodli.

Současný svět se řídí jakýmsi fenoménem unisexu, ve kterém již dnes často nerozlišuje mezi mužským a ženským oblečením a chováním mužů a žen. Časem by se ovšem tento fenomén mohl přenést i na mnohem závažnější záležitosti, jako je právě těhotenství, a otázka: „Kdo z vás je matka a kdo otec?“ By se mohla stát naprosto běžnou.

V daleké budoucnosti by se tedy mohlo stát, že rozdíly mezi pohlavími budou dočista smazány. Už nebude rozdíl mezi mužem a ženou, bude prostě jen lidský druh, ve kterém je role samičky a samečka naprosto volitelná.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď