728b.gif

My Lockbox, nedobytná truhlička?

15.04.08 22:25 | Windows | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 54716x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

My LockboxNení tomu dlouho, co jsem při brouzdání internetem a prohlížení nového freeware narazil na zajímavý kousek. Jmenuje se My Lockbox a nabízí uživateli lákavou funkci – zamkne neprostupně libovolnou Vámi zvolenou složku.

Hlavní výhodou je především jednoduché a snadno ovladatelné grafické rozhraní. Aplikace je zcela zdarma a stáhnete ji například na www.stahuj.cz.

Nastavíte pouze umístění truhly (zamčené složky) a vstupní heslo. Přístup k datům získáte otevřením okna programu My Lockbox, který jinak automaticky běží na pozadí systému. Zaheslovaný je pochopitelně i samotný Lockbox program.

Stěžejním faktem je, že ani po ukončení běhu programu se složka nezobrazí. Aplikace funguje i ve Windows Safe modu, přístup do složky nezískají další lidé ani přes command line a ani ze sítě. Pro uživatele s výraznějším vizuálním cítěním nabízí základní instalace navíc i několik různých skinů. Automatické aktualizace jsou samozřejmostí.

Okno programu My Lockbox

Přes všechna tato fakta ve mně však stále hlodá malý červíček nedůvěřivosti, zda Lockboxu slepě věřit na sto procent. Jako ochranu před standardními uživateli ale zřejmě můžeme My Lockbox s klidem doporučit.

Je-li však mezi Vámi čtenáři povolaný a vzdělanější jedinec, který dokáže říci, proč je ochrana tímto softwarem špatná, prolomitelná a podobně, neváhejte prosím reagovat v komentářích.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

12 odpovědí na článek My Lockbox, nedobytná truhlička?

 1. Nezkoušel jsem, ale co třeba nabootovat např. Bart PE, nebo nějakou live verzi linuxu?

 2. Taky bych řekl, že v linuxu nebude do takové složky problém se dostat…ale tak řekl bych, že toto ohrožení se týká asi 0,5% lidí, takže to prohlašme za pěkné řešení :)

 3. Zkoušel jsem se do skryté složky dostat v Linuxu (Ubuntu).
  V pohodě jsem se tam dostal a překopíroval data.
  No náhodou, kdyby jste znali nějaký podobný program tak pište.
  Docela mě toto téma zajímá.

 4. to jo, ale pro běžného uživatel na ochranu před běžnými uživateli to stačí a je v tomto směru spolehlivý ne?
  Doufám, že je spolehlivý (jako že ty soubory neztratím)

 5. Yeah, media mail is the deal and a well kept secret. Be cfeuarl, I suspect the post office workers are instructed not to use it whenever possible. The last couple of times I specified media rate the worker replied with something like so first-class is only 80 cents, is that ok? Depending on how cheap it is sometimes I say ok but I think you are absolutely correct that things arrive just as quickly in most cases. A co-worker of mine has the book now but should return it on Monday. I might let Greg read it if he wants to after that then it can be yours. When you’re done with it maybe you can ship it to MJG. I was thinking of making him some cds and sending him that book since I can only imagine what his music collection has become now that we’ve both left town. He’s probably sitting around, listening to the new REM and reading that Lyndon LaRouche propaganda and thinking it’s all pretty good stuff. The book is short and a fast read, so even if Greg wants it I’ll make sure it’s read and forwarded in a timely manner.

 6. That’s an expert answer to an interesting question

 7. I’m impressed by your writing. Are you a professional or just very knowledgeable?

 8. I could read a book about this without finding such real-world approaches!

 9. That’s a quick-witted answer to a difficult question

 10. Weeeee, what a quick and easy solution.

 11. Keep on writing and chugging away!

 12. At last! Someone with real expertise gives us the answer. Thanks!

Zanechat odpověď