728b.gif

Windows XP – zmizelá NTFS partition

18.04.08 10:01 | Windows | autor: DXP (profil) | Čteno: 5194x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

DiskPřed nedávnem se mi nepovedla jedna instalace Windows XP a došlo k jejímu vytuhnutí během detekce disků (zapomněl jsem přiložit ovladače na disketě). O nic by nešlo, kdyby se toto následně nepodepsalo na jednom z mých disků – zničehonic na něm nebyla žádná partition (diskový oddíl).

Moje první kroky mířily k použití OnTrack Easy Recovery Pro, což je aplikace schopná prozkoumat fyzickou strukturu disku a obnovit nalezená data nezávisle na $MFT (Master File Table).

Výsledky však nebyly příliš uspokojivé, jak je patrno z následujícího obrázku:

Neuspokojivé výsledky OnTrack Easy Recovery

Bylo mi celkem jasné, že data na disku stále jsou, došlo pouze k poškození některého z mechanismů sloužících k přístupu k nim; zkusil jsem proto několik nástrojů pro práci přímo s oddíly a nakonec skončil u aplikace Partition Table Doctor.

Tato po spuštění okamžitě detekovala nesrovnalost a rovnou navrhla řešení:

Partition Table Doctor - oprava partition

Po odklepnutí „Ano„, opětovné aktivace oddílu, uložení nastavení a restartu PC již vše bylo v pořádku – všechna data byla na svém místě.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď