728b.gif

The Big Bang Theory

21.04.08 22:35 | Kultura | autor: Willy.Wonka (profil) | Čteno: 2469x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

The Big Bang TheoryÚvod dnešního článku jsem se rozhodl z osvětlujících důvodů pojmout poněkud osobněji. Z mnou psaných příspěvků na různé blogy bylo jasně patrné, že první příčky mého seznamu sitcomů a humoru okupují díla z Velké Británie. Mezi nimi však již nějaký čas přebývá konkurenceschopně kousek z USA.

Jak název napovídá, jedná se o seriál The Big Bang Theory (Teorie Velkého třesku), který, ač amerického původu, má k často upocenému zaoceánskému komediálnímu standardu dosti daleko. Díkybohu.

Hlavních protagonistů vystupuje v seriálu hned pět. Představíme si je tedy poněkud podrobněji.

Leonard Hofstadter (Johnny Galecki)

Leonard HofstaderLeonard je (nešikovně řečeno) nejpřednější z hlavních postav. Absolvent Caltechu, který pracuje ve fyzikálním výzkumném ústavu, bude totiž vzbuzovat hlavní soucítění a sympatie diváků. Před svým okolím se snaží působit co nejméně postižen vědou, nicméně se sadou Star Wars šamponů v koupelně, bojovou Battlestar Galactica kombinézou v šatníku a světelným mečem místo baterky se mu to příliš nedaří.

Hlavní zápletku rozproudí nová sousedka přes chodbu – blonďatá krasavice Penny, do které se Leonard na první pohled zamiluje.

Postava Leonarda a jeho vztah k Penny jako tenká dějová linka prostupuje všemi epizodami.

Sheldon Cooper (Jim Parsons)

Sheldon CooperLeonardův spolubydlící Sheldon je pravý génius se všemi strastmi, které to okolí přináší. Už v patnácti letech byl na univerzitě v Německu, ne však jako zahraniční student, ale hostující profesor. Svůj titul totiž obhájil ve čtrnácti letech.

Výzkum a fyzika je pro Sheldona vším, naprosto mimozemské mu o to víc připadají snahy Leonarda zapůsobit na Penny. Své IQ 187 naprosto otevřeně vnucuje světu kolem, pokud zrovna nehraje slovní fotbal v Klingonštině, HALO, nebo neštítkuje a neuspořádává své nejbližší okolí. Překvapivým vrcholem slasti pro něho ale bylo, když ho Penny vzala na nákup do obchodního domu.

Sheldon je nejspolehlivějším zdrojem vtipných situací v seriálu.

Penny (Kaley Cuoco)

PennySheldon s Leonardem si žili ve fyzikálním světě šťastně a spokojeně. A pak přišla Penny. Slovy minulého odstavce: krasná blondýnka se všemi strastmi, které to okolí přináší. Pochází z farmářské rodiny z Omahy v Nebrasce a pracuje v Cheese Cake Factory (v aktuálním, leč nepřesném českém překladu Království tvarohových koláčů) a je, slušným výrazem řečeno, jednodušší.

To Leonard zamilovaným způsobem rád přehlíží, Sheldon s tímto faktem naopak svádí nelítostný souboj. Faktem ovšem je, že v aspektech běžného života Penny převyšuje IQ 360, kterým disponuje sousední apartmán, možná několikanásobně.

Penny, jak sama řekla, je stále zamilovaná do svého pologramotného svalnatého ex-přítele Kurta, s nímž by si to o její přednost Leonard mile rád rozdal. Pouze půjde-li však o intelektuální kolbiště.

Howard Wolowitz (Simon Helberg)

Howard WolowitzSpolupracovník Leonarda a Sheldona je Žid a vždy jím bude (slíbil to matce), navrhl satelit, který obíhá kolem Jupitera, a na první pohled vypadá jako pako.

Nešťastně však sám sebe považuje za novodobého Dona Juana, kterému podle fyzikálních zákonů nemůže odolat žádná žena. Opak budiž pravdou, což se potvrzuje zejména při Howardových setkáních s Penny.

Howard: „Už ti někdo řekl, že jsi po tvarohových koláčích vonící bohyně?“… bez komentáře, Howarde.

Rajesh Koothrappali (Kunal Nayyer)

Rajesh KoothrappaliRaj pochází z Indie a je čtvrtým fyzikem do party. Velice si zakládá na svých kořenech a v každé větě hledá něco, čím by jeho původ mohl někdo očerňovat. Mnohem specifičtějším rysem však je Rajeshova neschopnost jakkoliv mluvit se ženami, jakožto i s některými zženštilejšími muži.

Tedy pokud zrovna nevypil několik drinků. Jakákoliv sdělitelná informace je pak ale poměrně škodlivá.

  • Penny: „Stále se mnou nemluvíš, Raji?“
  • Rajesh:
  • Penny: „OK!“

Shrnutí závěrem. Seriál Big Bang Theory Vám rozhodně doporučuji, ať už nevíte, zda si zpříjemnit život na koleji, zasmát se s partnerem, nebo se jen tak pobavit sám u večeře.

The Big Bang Theory

Čára

Pod čarou po zvážení připojuji ještě v krátkosti malé ožehavé téma. Coby autor tohoto článku se vyjádřím ve věci srovnání The Big Bang Theory a vzdáleného příbuzného, taktéž známého, seriálu IT Crowd. Alespoň v mém širším okolí byl IT Crowd přijat s obrovským úspěchem, ne už tak u mě samého. Nepohybuji se sice běžně ve světě fyziků, téměř denně se však setkávám s počítačovými odborníky. A za sebe říkám, že technici z IT Crowd mi nepřišli ani zpoloviny tak reální a dobře zahraní jako parta z Big Bang.

Rozhodně nechci říci, že IT Crowd je špatný seriál, nedívejte se na něj. To by byla lež. The Big Bang Theory ale přesto s náskokem několika délek zvítězí na poli scénáristickém, hereckém a především na poli zábavnostním.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď