728b.gif

Jak zmenšit obrázek? …jednoduše a rychle!

22.04.08 14:12 | Grafika, Windows | autor: Longer (profil) | Čteno: 5996x |
Nic mocUjde toPrůměrDobréVýborné (Žádná hodnocení)

Picture ResizeTématem dnešního článku bude užitečný software. Jelikož většina z vás generuje pomocí svých digitálních fotoaparátů velké množství fotek v různých rozlišeních. Samozřejmě, že s rostoucím rozlišením roste i velikost souboru, ve kterém je daná fotografie uložena.

To může být problém ve chvíli, kdy chcete tyto fotografie použít na internetových stránkách. Proto je dobré pro tyto účely fotky přetransformovat do menšího rozlišení. K tomu nám právě pomůže jednoduchá utilitka, kterou vám záhy představím.

Picture Resizer je jednoduchá volně dostupná freeware utilitka. Jak už sám název napovídá, jedná se o pomocníka při změně rozlišení obrázků ve formátu JPEG. Vzhledem k tomu, že je zbaven všech instalačních procedur, můžete ho začít používat hned po stažení z webu výrobce. Skládá se pouze z jednoho spustitelného souboru s názvem PhotoResize400.exe, všimněte si právě té čtyřstovky v názvu, ve chvíli kdy má program tento název, je přichystán zmenšit vybrané obrázky na nové o šířce 400 pixelů, výška je automaticky dopočítána, aby došlo k zachování původního poměru mezi výškou a šířkou (aspect ratio).

Image Resize

Myslím, že nejlepším návodem bude příklad, jak používám software já. Na ploše Windows mám 3 kopie programu jejichž názvy jsou následující: PhotoResize640.exe, PhotoResize800.exe a PhotoResize1024.exe. Dále mám ve windows exploreru označené obrázky, které budu chtít překonvertovat do nového rozlišení, vybral jsem si rozlišení se šířkou 1024 pixelů. Označené obrázky uchopím a přesunu je na ikonu PhotoResize1024.exe. Proběhne konverze a v místě, kde je  prográmek umístěn (v našem případě na ploše) se objeví  zmenšené  obrázky. Bude zachován jejich původní název, jenom za něj přibude jejich nová šířka.

Program nabízí další možnosti nastavení, všechny se provádějí pomocí změny názvu jeho spustitelného souboru, jejich bližší popis naleznete zde.

336b.gif

Líbil se ti tento článek? Ukaž ho i ostatním! Pro snadné přidání odkazu na Facebook, Linkuj.cz nebo Twitter klikni na jednu z ikonek výše a nech další, ať si článek také přečtou.

Zanechat odpověď